World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Northrend

 


Wintergrasp, jeden z nových regionů Northrendu, představí zcela nové možnosti světa PvP. Na rozdíl od jiných PvP příležitostí, jakými jsou obyčejné battlegroundy a arény, vás Wintergrasp vtáhne do boje po celé této oblasti. A cíl? Útok na starověkou pevnost titánů v zóně severního okraje. Útočníci se tedy musí snažit proniknout přes silné zdi a převzít vládu nad pevností. K obraně a útoku poslouží hráčům ovladatelné katapulty s řadou různých abilit. Boj o Wintergrasp bude trvat pouze 45 minut. Do té doby musí útočící hráči pevnost obsadit. Jako i z jiných battlegroundů, vítězi i poraženému náleží odměna v podobě Stone Keeper’s shard, které následně můžete vyměnit za mocné zbraně a brnění.
Vozidla:


Grizzly Hills je hornatá oblast, kterou od sebe jižně odděluje svými zasněženými vrcholy sousední oblast Howling Fjord. Již odpradávna je domovem furbolgů, kteří se přátelili s místním prehistorickým medvědem toulajícím se zdejší divočinou. Furbolgové žili po staletí v klidu a míru, dokud na ně ze severu nezaútočila největší hrozba, nemrtví trollové. Brzy se Grizzly Hills staly nepřístupnou a nebezpečnou oblastí pro všechny smrtelníky a byly zapomenuty. Ovšem Alliance a Horda se tuto donedávna zapomenutou, zpustlou a nebezpečnou divočinu, pokusili opět dát do původního stavu.


Howling Fjord se nachází vysoko na mořem „Great sea“ v jiho-východním cípu Northrendu. Legenda praví, že v dávných dobách zde žili Vrykulové, poloobři válečníci, kteří zde vybudovali obrovskou a prosperující civilizaci. Jednoho dne však zmizeli a zanechali za sebou pusté vesnice a prázdné chrámy. Alliance a Horda nyní přišli toto území opět osídlit, aby mohli čelit Lich Kingovi a ukončit tak Pohromu. To jim však překazila nečekaná událost a to sice návrat Vrykulů, kteří na ně začali útočit. Vrykulové se přímo hrnuli ze své pevnosti Utgarde Keep, nedaleko od Valgarde. Allianci a Hordu tedy kromě budování armády proti Lich Kingovi, čeká i úkol, porazit společnými silami Vrykuly a zjistit, kde se celou tu dobu ukrývali, co hledali a jestli nejsou spolčeni s Lich Kingem.

Howling Fjord
vytváří přímé spojení mezi Azerothem a Northrendem.

Husté lesy pokrývající arktickou krajinu, plnou zářících dračích skeletů jsou pro Dragonblight více než typické. V centru této zmrzlé oblasti se nachází Wyrmrest Temple, stavení, o kterém se věří, že bylo postaveno bájnými titány ještě před vytvořením Azerothu. Legendy praví, že právě v tomto stavení bylo požehnáno pětí Dračím Aspektům, aby dohlížely na vyvíjející se svět. Je to možná proto, že draci před svou smrtí, přicházejí právě do země Dragonblight. V okolí Wyrmrest Temple stojí pět posvátných oltářů: červený, bronzový, zelený, modrý a černý. Každý byl zasvědcen příslušným účelům dračích letů. Oltáře však byly brzy ovládány mocí Lich Kinga, který se zde pokusil vypěstovat nový druh nestvůr "nemrtvé draky" za účelem posílení jeho rostoucí armády.


Rozlehlá oblast Borean Tundra leží daleko jiho-západně v cípu Northrendu, ledového kontinentu známého také jako střecha světa. Zde se spojila Horda s místní frakcí tuskarrů a přislíbila jim pomoc ve všech směrech, jak jen to bude možné. Byl zde také objeven taunka. Mnozí mysleli, že tato rasa navždy zmizela ze světa, ale tento vzdálený příbuzný taurenů byl nedávno opět nalezen Garroshem Hellscreamem a jeho posilou orců z Warsong Holdu. Alliance zde však také ovládá malý kus území. Společně se tak s Hordou připravují proti útoku Lich Kinga a jeho nemrtvé armády.

Borean Tundra vytváří přímé spojení mezi Azerothem a Northrendem.
 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače