World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Doprava


oprava v datadisku Wrath of the Lich King přináší mnohá rozšíření. Od nových pozemních či vzdušných spojení, až po samotné mounty. Změny se však týkají převážně kontinentu Northrend. A jak se na zmrzlý kontinent vlastně dostat? Vedou sem dvě základní cesty. Avšak pro Hordu a Allianci zcela odlišné...Northrend: Šálu, čepici, rukavice a vyrážíme!


Goblini si dali opravdu záležet a pro spojení Azerothu se zmrzlým kontinentem vybudovali před Orgrimmarem novou leteckou věž. Navíc se vzducholodě mohou pochlubit zcela novým aerodynamickým vzhledem, upraveným pro kruté podmínky sužující krajinu severního kontinentu.


Rovněž před Undercity, městem nemrtvých, vyrostla nová věž, spojující leteckou dopravou Azeroth s Northrendem. Rozdíl mezi oběma spojními body, Orgrimmarem a Undercity, je konečné spojné místo. Vzducholoď z Orgrimmaru nás dopraví na západní cíp a opačně vzducholoď z Undercity na východní cíp Northrendu.


Oproti tomu, Alliance rozšířila svou lodní dopravu. Ve Stormwind City byl vybudován obrovský přístav, který propojil toto město s Auberdinem na kontinentě Kalimdor, ale také s Valiance Keep na kontinentě Northrend. Stormwind se tak stal možná největším přístavním městem vůbec.


I lodní výroba prošla velkými změnami. Obyčejné plachetnice Azerothu se proměnili v masivní lodě, poháněné vodním kolem fungujícím na principu spalování přírodních surovin. Design lodí byl upraven tak, aby se dokázali vypořádat se zamrzajícím mořem a kusy ledu narážejícími do trupu lodi během plavby.Druhým místem odkud se lze dostat na severní kontinent je Menethil Harbor ve Wetlands. I zde byla rozšířena lodní doprava...


Nasedni, kousek tě svezu...


Další a téměř revoluční změnou v cestování jsou tzv. "three-person mounts". Jsou jimi obrovští mamuti pocházející ze zmrzlých částí Northrendu. A co že to vlastně
"three-person mount" znamená? Pokud vás někdy trápilo, že spoluhráč či prostě kamarád má mounta, zatím co vy vedle něj běháte po svých a on na vás všude čeká, tak ty časy jsou dávno pryč. Pokud je totiž váš kamarád majetný, může si za 20 000 goldů pořídit mamutího miláčka pro tři osoby. Cena je to sice vysoká, ale pokud věnujete svůj čas reputaci Kirin Tor, dají se až 4000 goldů ušetřit. Nehledě na to, že tuto investici ocení nejen vaši spoluhráči, ale i několik párů bolavých nohou.


Obdobnou verzí vícesedadlových mountů je i Chopper. Velice oblíbený mount, avšak vyrobit ho umí pouze engineer (profese inženýra). Kromě drahých surovin, je pro objevení schopnosti vyrobit tohoto mounta zapotřebí i plánek, získaný pouze za nejvyšší reputaci svojí frakce. Pro hordu se jedná o reputaci Horde Expedition, pro Allianci pak Alliance Vanguard. Z tohoto důvodu existují dvě verze vozidla. Pro Hordu "Mechano-Hog" a pro Allianci "Mekgineer's Chopper". Kdo má tedy rád vůni benzínu a spálených pneumatik, jistě neodolá řízení tohoto mounta, nebo alespoň možnosti svézt se v rozkládací sajdkáře (sidecar - postranní vozík motocyklu).


Létat zase jako za starých časů.


Velice pohodlná forma dopravy. Ano, ano... fly mount! Ten se prvně objevil v druhém datadisku The Burning Crusade. Jak je tomu ale s Fly mounty na zmrzlém kontinentě? Každého by napadlo, že když se dal Fly mount volně používat v Outlandu, bude tomu tak i v Northrendu. A je to tak přátelé! Má to ale háček. Aby jste se mohli opět proletět po obloze, musíte prvně dosáhnout 77. levelu a naučit se za 1000g "Cold Weather Flying". Bylo tak zabráněno úhynu některých Fly mountů zvyklých na poměrně teplé podnebí Outlandu. Avšak díky této nové schopnosti, bude váš mount opět schopen vzletět navzdory místnímu podnebí. Pokud vlastníte na svém herním accountu více postav a alespoň jedna z nich je 80. level, můžete pro své zbylé postavy tuto schopnost létaní zakoupit v podobě knihy a naučit se létání v Northrendu již na 68. levelu.
 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače