World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Profese

Druhy profesí


Alchemy - Blacksmithing - Enchanting - Engineering - Herbalism - Jewelcrafting - Leatherworking - Mining - Skinning - Tailoring - Inscription

 

Apprentice: 1-75

Journeyman: 75-150

Expert: 150-225

Artisan: 225-300

Master: 300-375

Grand Master: 375-450

Inscription je novou profesí druhého datadisku Wrath of the Lich King. Naučit se ji může úplně každý. Zůstává však v platnosti pravidlo dvou hlavních profesí. Ke kombinaci s Inscription volte jednoznačně Herbalism. K této nové profesi umožnující hráčům vylepšit své ability jsou totiž zapotřebí nejen bylinky samotné, ale i nové suroviny získané z podprofese Milling.  Ta je součástí Inscription zrovna tak, jako např. Prospecting u profese Jewelcrafting, nebo Disenchant u Enchantingu. Jak již bylo naznačeno, Inscription je zaměřena hlavně na vylepšování kouzel a abilit, pomocí tzv. Glyphů např. [Glyph of Arcane Intellect] , které jsou pro každé herní povolání jiné a určené právě jedné abilitě. Mezi další přednosti této profese patří vyrábění scrollů všech druhů, jako např.[Scroll of Agility] [Scroll of Strength]

Profese Alchemy neboli Alchymie si zakládá na vaření všemožných lektvarů. Často ji využívá povolání, které se neumí pomocí svých kouzel léčit. Umožňuje nám totiž uvařit tzv. "potionky", které hráči na určité výši dovednosti této profese často zachrání život. Jako druhá profese k Alchemy se doporučuje Herbalism, v překladu Bylinkářství. Hlavní součástí všech lektvarů jsou totiž bylinky. Alchemy v kombinaci s Herbalism jsou velice rozmanité dovednosti, které dělají hru zábavnější.

Tato profese je poměrně složitá a hodí se pouze k postavám, které mohou nosit brnění nebo pancíř. Kování, jak z názvu vypovídá, hráči umožní ukovat si jak něco na sebe, tak i k boji. Často je tato profese vyhledávaná hráči právě pro výrobu zbraní. Na vyšší úrovni si pak můžete zvolit určitou specializaci. Je jen na vás, zda se rozhodnete zaměřit se na výrobu zbraní anebo brnění. Blacksmithing však nemůžete vykonávat všude, narozdíl od jiných profesí. Potřebujete k tomu kladivo, které nosíte většinou při sobě, a hlavně kovadlinu, bez které nelze kovat. Ta se většinou nachází jenom ve městech. Ale aby jste mohli něco ukovat, musíte mít také z čeho. Proto se k Blacksmithingu hodí jako druhá profese Mining, přeloženo jako dolování nebo těžba.

Enchanting znamená v překladu kouzlení. Jedná se opravdu o okouzlující profesi, neboť nám dokáže očarovat naše předměty a vylepšit tak jejich schopnosti. Opakem je Disenchanting, jež je jeho podprofesí. Pomocí Disenchantingu očarovaný předmět odčarujeme a získáme z něj prášek potřebný k čarování (Enchantingu). Na vyšších úrovních se z disenchantigu dají získat vzácnější krystaly, sloužící rovněž k očarování. Tato profese je velmi nákladná, neboť předměty, které by jinak hráč mohl prodat, většinou odčaruje a nemá z nich nic, kromě potřebných surovin. Ty se však dají v případném nadbytku draze prodat, nehledě na to, že investice vložená do této profese, se nám na jejím vrcholu několikrát vrátí.

Profese strojaře, inženýra nebo také technika je často nejméně oblíbená a nejméně používaná. Je k ní totiž zapotřebí velké množství surovin různého druhu. Hlavním důvodem však bude nejspíše to, že Engineering není tak atraktivní a užitečný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Opak je však pravdou.Výsledkem je totiž rozsáhlá přehlídka zajímavých předmětů (itemů) v podobě bomb, rachejtlí, nábojů, strojů a jiných herních doplňků. Engineering je velmi zábavný a proto je volba tohoto povolání jistě volbou správnou.

1  
2  
3  
 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače