World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Kouzlení

pell:


Makra tvořená spellem jsou často doplněna o vtipné, varovné či pouze informující texty. Takové makro může vypadat takto:

/cast Resurrection
/y Wake up, %t! You just had a nightmare!

Toto makro oživí mrtvého hráče společně s textem "Wake up, (Target)! You just had a nightmare!". Příkaz /cast je využitelný pro všechny spelly konkrétního herního charakteru. Warrior bude mít tedy jiný příkaz např. /cast Battle Stance . Znaky %t! zobrazí jméno zaměřeného hráče nebo NPC.

Pro případ, že chcete použít spell a přidat k němu text, zobrazující se až po úspěšném vykouzlení spellu. Použijte AddOn Aftercast. Takové makro by pak mohlo vypadat takto:

/aftercast /s Die! Die with pain... I'm coming to eat your brain!
/aftercast +fail /cry
/cast Shadow Bolt

Postava začne kouzlit Shadow Bolt a v případě, že se jí to povede, zvolá do SAY "Die! Die with pain... I'm coming to eat your brain!". V případě, že bude spell přerušen, postava se rozpláče.

íce spellů:


Zahrnout více spellů do jednoho tlačítka, i to je s makry možné, a to díky příkazu /castsequence . Můžeme si tak vytvořit řadu po sobě jdoucích kouzel. To se hodí například v PvP, kdy někdy marně hledáme konkrétní kouzlo v action baru. V případě že používáme stále stejné spelly ve stejném pořadí, toto makro nám vše usnadní.

/castsequence Immolate, Corruption, Curse of Agony, Siphon Life

Na první stisk tlačítka vykouzlí Immolate, na druhý Corruption, na třetí Curse of Agony atd. Řada se stále opakuje ve stejném pořadí. V případě, že dojde k přerušení castu, řada nepokračuje dále a spell se opakuje, dokud není vykouzlen.
 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače