World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Makro

Co je to makro?

Makro je příkaz nebo celou jejich řada s volitelnou ikonou, která se řadí jako samostatné tlačítko s možností umístění do action baru, neboli akční lišty se spelly herního charakteru. Makro se ukládá do World of Warcraft / WTF / Account pod složku s názvem herního charakteru.

Tvoření makra může být zdánlivě jednoduché, ale najdou se i taková, která mají složitější strukturu. My si ukážeme ty základní, jednoduché a přitom často využívané.

Vytváření makra:

Pokud jste ve vytváření maker úplný začátečník, bude dobré vyzkoušet si to na něčem jednoduchém.

Ve hře otevřete bublinu nad herním chatem (1.) a klikněte na Macro (2.). Do nabídky Macro se dostanete také pomocí příkazu /macro .

Ve volbě tvorby makra, jsou dvě záložky. První vytvoří makro pro account (levá šipka), druhá pouze pro určený charakter (pravá šipka).

V dolní části tabulky klikněte na tlačítko "New" a zadejte jakýkoliv název pro vaše makro (1.), maximálně však o délce 16 znaků. Pro rozlišení makra od herních kouzel a dalších maker vyberte jakoukoliv z volitených ikonek(2.).


Následující krok je příkaz či jejich kombinace samotného makra (1.). Maximální délka však nesmí přesáhnout 255 znaků.


Poslední krok je přetažení ikonky právě vytvořeného makra do action baru, nebo-li herní lišty. S ikonkou se dá pohybovat stejně jako s tlačítky kouzel, profesí aj.


/s Nice haircut! Tauren style?
/rofl

Takto může vypadat vaše první makro. Příkaz /s nebo-li /say zobrazí jakýkoliv text v běžném chatu. Příkaz /rofl je příkaz z výpisu herních emote.

Přidejte své makro:

Pokud máte svá osvědčená a užitečná makra, budeme rádi, když se s námi o ně podělíte. V takovém případě nám makra posílejte formou příkazů na guildweb@stream.cz a my je uveřejníme.
 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače