World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

WorgeniWorgeni jsou rasa divokých vlků, jejichž samotné jméno vyvolává strach. Teorií o jejich původu je více než dost, zůstali však někde na pomezí s tajemstvím.


Ačkoliv se o původu této rasy vedli četné spekulace, spojující její původ s Night elfy a kontinentem Kalimdor, první ověřený výskyt těchto tvorů sahá na základě nových důkazů až k Třetí válce. V té využil Arcimág Arugal vlky, jako zbraň proti Pohromě. Tato zbraň se však brzy obrátila proti němu. Prokletí worgenů se rychle rozšířilo mezi lidskou rasu, přeměňující obyčejné muže a ženy v dravé a divoké stvoření.

            

Arugal si mnoho worgenů přisvojil a ustoupil do bývalého sídla Barona Silverlaina, usedlosti, nyní známé pod názvem Shadowfang Keep. Tam se prokletí nedostalo. Přetrvávalo v zemích Silverpine a rozšířilo se také mezi proslulý národ Gilneasu, kde rychle dosáhlo epidemických úrovní.

Obyvatelé Gilneasu se ocitli v pasti, ze které nebylo úniku. Ustoupili proto hlouběji do odlehlých oblastí, kde přežili, avšak ve strachu z přítomnosti divochů číhajících před barikádami.


V průběhu času se mezi občany stupňovalo napětí. To přerůstalo v občanskou válku, která navíc hrozila, že destabilizuje národ ještě více.

Mezi Gilneasany však existovali i tací, kteří neztráceli naději. Mnozí totiž věřili, že léčba tohoto strašného prokletí může existovat, zatímco ostatní se již téměř vzdali ve strachu, že barikáda spadne a jejich lidstvo bude navždy ztraceno.

Povolání: Death knight, Druid, Hunter, Mage, Priest, Rogue, Warlock, Warrior

 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače