World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Tol Barad

ol Barad, ostrov u pobřeží Eastern Kingdoms, historicky významný a nyní vyhledávaný významnými vůdci z Hordy i Alliance. Strategicky izolovaná poloha dělá z ostrova ideální pevnost s možným využitím k důležitým vojenským krokům. Ve World of Warcraft: Cataclysm bude vaším úkolem, získat toto významné území pro vaší frakci.

Během Druhé války mezi Orky a Lidmi, sloužil Tol Barad jako ostrovní pevnost Stormgarde. Tol Barad byl Allianci velmi užitečný jako izolované útočiště pro přípravu vojenských útoků...alespoň do chvíle, než byl napaden Hordou a zničen.
O několik let později se na ostrov přesunul národ Kul Tiras a založil v troskách Tol Baradu magické vězení, pro nepřátelské kouzelníky, démony a jiné smrtelně nebezpečné stvůry. Existence takového vězení zůstane neznámá většině obyvatel Azerothu. To se však v důsledku Kataklyzma a rostoucího napětí mezi Hordou a Alliancí změní. Tol Barad bude opět sloužit jako strategické místo pro shromažďování smrtícího válečného loďstva, sloužící k obléhání nepřítele v Eastern Kingdoms. Vzhledem k tomu, že Horda i Alliance jsou připraveni pro kontrolu nad Tol Barad zaplatit vlastní krví, dá se jen těžko odhadnout, kdo z těchto dvou frakcí vzejde jako vítěz.


oj o Tol Barad


Podobně jako Wintergrasp bude Tol Barad sloužit hráčům jako otevřená world PvP zóna, s možností plnění daily (denních) questů. Dostat se na ostrov je možné skrze portál ve Stormwindu a Orgrimmaru, nebo přes portál mága na nejvyšší úrovni, tedy levelu 85. Tol Barad pojme až 80 hráčů z každé frakce, aby se zapojili do nelítostné bitvy po celém povrchu ostrova. Na rozdíl od Wintergraspu, Tol Barad nebude mít buff Tenacity, zvýhodňující tým s menším počtem hráčů. Místo toho zde funguje queue systém, pouštící na ostrov vždy jednoho hráče k jednomu, tedy 1:1. Tím se zamezí početní převaze jednoho či druhého týmu. Bitvy se konají v časových intervalech a to každé dvě hodiny a třicet minut.

Tol Barad má tři pevnosti a tři věže. Ty slouží jako záchytné body pro oba týmy. Styl hry je tedy tzv. "capture-points", kdy jeden z týmů brání své významné body a druhý tým se nad nimi snaží převzít kontrolu. Podobně jako v Eye of the Storm, kontrolu určuje ukazatel pohybující se ve prospěch silnějšího týmu. Roli zde hraje tedy počet bránících a útočících hráčů, kdy početnější tým přiklání ukazatel na svou stranu. Nově ale také ovlivňuje ukazatel smrt hráče poblíž záchytného bodu. Jakákoliv smrt vašich spoluhráčů tedy přiklání ukazatel na stranu soupeře. Standartní časový limit pro získání či udržení všech tří pevností je 15 minut. Za každou zničenou věž bránícímu týmu se přičítá k základním 15 minutám dalších 5 minut navíc. maximální časový limit je tedy 30 minut. Pokud se útočícímu týmu nepodaří v časovém limitu získat všechny pevnosti, vyhrává branící tým. V opačném případě, kdy bránící tým nezvládne svou úlohu a ztratí své záchytné body, vyhrává tým útočící.

S cílem zničit věže bránícího týmu, budou mít hráči přístup ke všem novým typům válečných strojů.
Celkem šest opuštěných strojů bude rozmístěno po celé mapě a mohou být použity pouze k bombardování veží. Oproti válečným strojům z Wintergrasp, tyto nemohou ani zabíjet hráče, ani ničit budovy. Místo toho musí hráči stroj dopravit do blízkosti věže a ihned ho opustit. Vozidlo se pak samo přemění na automatický kanón, který bude ničit soupeřovu věž, dokud nebude zničen týmem protihráčů.

Vítězný tým v bitvě o tol Barad obdrží čestné body, které mohou hráči použít s novou reputací jako měnu u speciálních vendorů (prodavačů) nabízejících rare a epic itemy, mounty a mnoho dalšího. Navíc hráči vítězného týmu získají přístup ke speciálním daily questům a dostanou šanci sestavit raid na drahocenné odměny z Baradin Hold.

Kousek od tohoto ostrova se nachází poloostrov Tol Barad, poskytující oběma frakcím mnoho nových questů. Hráči Hordy budou plnit úkoly ve službách Hellscream's Reach, zatímco hráči Alliance budou chtít ovládnou území společně s Baradin's Wardens.
Šest uníkátních questů, náhodně vybraných z velké skupiny úkolů bude denně nabídnuto oběma frakcím. Ten kdo navíc ovládne území, získá přístup k dalším šesti úkolům, jejichž odměnou jsou zkušenosti, zlato a čestné body Tol Baradu. Plněním těchto úkolů se hráči dovědí o nebezpečných vězních držených v troskách Tol Barad, rovněž jako důvod, proč má o tuto zemi Hellscream's Reach a Baradin Wardens takový zájem. Kromě toho, reputace s těmito novými frakcemi nabídne hráčům přístup k dalším neuvěřitelným odměnám.

Nyní je pouze na vás, rozhodnout, zda podpoříte svou stranu, či necháte nepřítele udělat z ostrova významný vojenský přistav kontinentu Eastern Kingdoms.
 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače