World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Reforging


eforging

Kouzlo bylo původně vypuštěno mezi občany Azerothu nejvyššími elfy Highborne v čele s královnou Azsharou. Reforging poskytne hráčům nový význam v přizpůsobování gearu (součásti výbavy) v datadisku Cataclysm. NPC nabízející služby s tímto kouzlem budou umístěny v hlavních městech, připraveni pomoci hráčům s přizpůsobením jejich statů, které reforging nabízí. Hráči si tak mohou libovolně měnit staty itemů nebo je vracet do původního stavu a snadno nastavit staty jiné.

O statech

Staty se dělí na dvě kategorie: primární a sekundární.
Ty primární v Cataclysm jsou Stamina (hp), intellect (mana), Strength a Agility. Tyto staty jsou považovány za neměnné a přes reforging je tak nelze měnit. Pak jsou tu ale staty sekundární, které mohou být prostřednictvím příslušných NPC změněny. Jsou jimy: Spirit, Hit Rating, Expertise Rating, Critical Strike Rating, Haste Rating, Mastery Rating, Parry Rating a Dodge Rating.

Reforging itemů

Provést přeměnů statů pomocí
reforging je poměrně jednoduché a umožní hráčům přizpůsobit si je tak svému vkusu a potřebám. Aby však bylo možne reforging provést, musí hráč zajít v hlavním městě k patřičnému NPC a zapůjčit mu item, který chceme přeměnit. Podmínkou ovšem je item na úrovni 200 a vyšší. Výši úrovně si můžete zapnout v části Options (Nastavení) > Interface > Display > Show Item Level. Pro výsledný efekt si hráč vybere jakýkoliv sekundární stat itemu z možnosti "Reduce a stat", která nabídne snížení statu o 40% na úkor nově vybraného. Cena reforgingu je rovná ceně upravovaného itemu. Také zde platí určitá omezení - změněn může být pouze jeden stat najednou a nemůže být přidán stat, který se už na itemu nachází. Kdykoliv ale můžete staty itemu vrátit do původního stavu a zaplatit reforging znovu. To je užitečné zejména při změně zaměření postavy (talentů), získání nových itemů a použití jednoho gearu na PvE / PvP.

Praxe

Řekněme, že chceme použít reforging na [Apocalypse's Advance] (item level 271). Item má staty s Critical Strike Rating a extra 70 Hit Rating,
což nám vyhovuje, ale Hit Rating bysme rádi obětovali za stat jiný. Zajdeme tedy do hlavního města za potřebným NPC, umístíme item do okna Reforging a z výběru "Choose a stat to reduce" vybereme jeden ze sekundárních statů ke snížení. V našem případě Hit Rating. Aby jste přidali další stat, musíte zaplatit necelých 14 goldů (cena itemu). Nemůžeme ovšem přidat Critical Strike Rating jelikož, ten už na botách je. Zvolíme si tedy jiný stat z nabídky. Poté za službu zaplatíme. V tom okamžiku se z původních 70 bodů Hit Ratingu odečte 40% a zůstane 42 bodů. K vámi zvolenému statu se následně 28 odečtených (40% z původních 70 bodů Hit Ratingu) přičte. Pokud se rozhodnete stat změnit za jiný, vrátíte se opět k tomuto NPC a item vrátíte do původního stavu. Primární staty budou vždy určovat, o jaký item se jedná a pro koho je určen. Sekundární nyní nabídnou variace statů jediného itemu a uzpůsobení dle libosti. Je tedy jen na vás, jak bude právě váš item vypadat!
 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače