World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Jižní Barrens: Q&A


nedávné době odhalil Blizzard společně s herními návrháři Davem Kosakem a Romanem Marottem tajemství Jižního Barrensu (Southern Barrens), které bylo navždy poznamenáno návratem Deathwinga a pokračujícími boji mezi Hordou a Alliancí. Zde najdete otázky a odpovědi (Q&A).Q: Jaký byl původní koncept pro danou zónu?

A: Barrens je jednou z oblastí, která byla v Cataclysm nejvíce postižena. Byla doslova roztržena na dvě části. Severní Barrens si zachová původní koncept oblasti a nadále zůstane zónou pro low-level hráče. Díky tomu se nám naskytl prostor, pro vytvoření zcela nového herního zážitku, přetvořením Jižních Barrens. S blížícím se Cataclysmem se hnula i Alliance, pronikající do srdce kontinentu ze západního pobřeží. Centrum konfliktu mezi Hordou a Alliancí se tedy přesouvá do Jižních Barrens, což dává hráčům obou frakcí možnost plnění nových úkolů.


Q: Pro koho bude určena tato zóna?

A: Jižní Barrens je zaměřen na hráče Hordy a Alliance od levelu 30-35.

Q: Jaký je základní příběh pro tuto oblast? Jak se změnil původní design?

A: "Oko za oko", to je naše téma. Frakce si přebírají území a ztrácí tak metaforicky řečeno "půdu pod nohama". Z pohledu Hordy poznají hráči krutý osud postihující kemp Taurajo (Camp Taurajo) a Honor's Stand. Na hráčích pak je, aby shromáždili a posílili svou frakci, převzali vedení a následně se pomstili za drancování Tauraja. Alliance se zatím snaží udržet pozice a obrnit se před útoky na všech frontách. Hráči budou bojovat i o Northwatch Hold se snahou udržet cesty z Theramore otevřené. K tomu všemu se musí obě frakce vypořádat s podivnou džunglí rozšířenou přes celé Barrens.Q: Co je největší novinkou nebo funkcí zóny?

A: Rozhodně konflikt mezi Hordou a Alliancí, který teprve skutečně ožívá v Jižním Barrens. Snažili jsme se dát možnost i sólo hráčům, účastnit se na velkých PvP konfliktech. Alliance a Horda se snaží udržet klíčové body na bitevním poli proti vlnám nepřátelských vojsk. Nová technologie umožní hráčům zažít příběh tak, jak před Cataclysmem nebylo možné. Například útok Hordy na pevnost Bael Modan, a jeho následky, by měli hráče zapojit do boje, díky dramaticky se projevujícím změnám po celém světě.

Také jedním slovem: Mankrik.

Q: Jak probíhá takové přepracování zóny, jako je tato?

A: Jižní Barrens byl kompletně k předělání a tak jsme opravdu začali od nuly. Zaměřili jsme se na klícové oblasti a na nich pak vytvořil krátký příběh. Co se konfliktu týká, tak bitvy frakcí kolem zóny přetrvávaly neustále. Na tom se také vytvořila struktura questů. Investovali jsme mnoho úsilí do skutečných emocí a prožitků hráče. Pro příklad, pokud jste hráč Hordy, chtěli jsme, aby jste byl oprvadu pobouřený tím, co se stalo v Tauraju!Q: Co se stalo v Campu Taurajo? Zatím to vypadá, že bude zničeno.

A: Záleží na tom, z jakého pohledu se zeptáte! Hráči Alliance se mohou zeptat generála Hawthorna ve Forward Command, aby jim odhalil své důvody pro odstranění Tauraja z arzenálu Hordy. Na druhou stranu, pokud si promluvíte s lídry Hordy na Hunter's Hill, Camp Una'fe nebo na Vendetta point, uslyšíte velmi odlišnou verzi dějících se událostí. Máme podezření, že toto téma bude debatováno delší dobu.

Q: Co bylo nejnáročnější na realizaci tolika změn?

A: Vždy je výzvou zorganizovat příběh od úplého začátku až po jeho vrchol. Klíčová NPC se pohybují okolo a během boje postupně umírají, to je vždy složité zrealizovat.Q: Co by měli hráči dělat, nebo vidět úplně poprvé v nové zóně?

A: Hráči Alliance se jistě budou chtít dostat co nejdříve do Northwatch Hold: to přispěje k pádu Hordy. Zrovna tak by hráči Hordy měli co nejrychleji zabránit devastaci Tauraja. Pokud se Hordě podaří zablokovat průchod mezi Theramorem a Northwatch Holdem, bude Theramor zcela izolovaný. Celý konflikt se pak vyhrotí v Battlescar. Ať tak či onak...někdo bude muset zaplatit prohrou...

Q: Poodhalíte nám tajemství vzniku území Overgrowth?

A: Hráči by měli být obeznámeni s příběhem Narlexe, ambiciózního druida, který se pokusil oživit pramen z Wailing Caverns, s úmyslem vrátit Barrens původní podobu. Jeho příběh pak pokračuje v Jižním Barrens, blízko jeho díla Emerald Nightmare, kde se snaží vyrovnat s nezamýšlenými důsledky, které tento jeho úmysl měl. Nedokázal Barrens vrátit původní podobu, nýbrž způsobil nekontrolovatelný růst jakési džungle, ničené jak Alliancí, tak Hordou zároveň.
Q: Proč blokuje Velká Brána (The Great Gate) průchod mezi Barrensem a Mulgorem?

A: Horda tuto bránu postavila jako reakci na útoky Alliance z Dustwallow Marsh, včetně cesty vedoucí z Theramore přímo do Barrens. Naštěstí byla brána včas dokončena: Alliance pronikla až ke vstupu do Mulgore, ale brána zpomalila jejich průnik územím, což dalo Hordě potřebný čas na posílení jednotek a zahájení protiútoku za účasti hráčů.

O budoucnosti Kalimdoru však rozhodne až bitva v Battlescar...


Přeloženo z originálu na worldofwarcraft.com
13.08.2010

 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače