World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Azshara: Q&A


polečně s herními návrháři Craigem Amaiem a Davem Kosakem se ponoříme do tajů další oblasti, Azshary. Prozradí nám o plánech Hordy a o Bilgewater Cartel, jakožto součást našeho průběžného zpravodajství z datadisku World of Warcraft: Cataclysm. Dobrodružství, konflikt a samozřejmě zisk čekají ty, kteří vstoupí do nové Azshary. Zde najdete otázky a odpovědi (Q&A).Q: Jaký byl původní koncept pro tuto zónu?

A: Azshara byla vždy poněkud nezajímavá až nudná z hlediska obsahu, proto jsme se snažili vyplnit prázná a nevyužitá místa a spojit je s původními i novými questy.

Když jsme pro nový datadisk vymýšleli koncept Kalimdoru, potřebovali jsme někam vměstnat Gobliny a tady jsme narazili na problém. A sice, že čtyři z šesti Hordských ras by měli expit v jediné oblasti, Severním Barrens. Proto jsme se rozhodli pro vytvoření nové low-level zóny Azshary. I z toho důvodu je nejvíce orientována na Gobliny.

Q: Pro koho je zóna určena?

A: Azshara je určena hráčům Hordy, nyní pro úrovně 10 až 20. Specielně Goblini budou vyzváni expit v této lokaci, jelikož se rozšiřuje právě o jejich příběh a vrhá světlo na některé již původní postavy skřítků. Orkové, Trollové a Taureni si budou moci vybrat zda expit v Azshaře či v Severním Barrens. (Tip: Vyberte si Azsharu!)

Q: Jaký je hlavní příběh této zóny? Jak se změnil oproti původnímu příběhu?

A: Chvíli poté co se stal Garrosh Hellscream náčelníkem, začal připravovat válečný plán na obsazení celého Kalimdoru. Zde sehrávají svou roli Goblini z Bilgewater Cartel, sídlící v přístavu Bilgewater, kteří zde staví válečné stroje, vyrábějí zbraně a vytváří obrovský námořní přístav nedaleko Orgrimmaru. Night elfové však nehodlají sedět se založenýma rukama a jsou odhodláni této okupaci Azshary zabránit. Nezbývá než doufat, že se jim tento konflikt podaří zmařit, jinak hrozí, že se bitevní pole stane také z jejich lesů.

Skřítkové (Goblini) dobře vědí jak mohou svou zručností prokázat Hordě solidaritu. Přetvoří proto Bay of Storms na místo, které se stane pro Hordu novým symbolem. Vybudují zde tajnou laboratoř, rozsáhlou "rocketway" neboli raketovou dálnici a "palác potěšení" s vlastním golfovým hřištěm.

Hráči brzy odhalí, že z původní Azshary zůstalo jen málo. Hydraxian Warlordi odešli, Azuregos chybí, Xylemova věž stále stojí, avšak jak se zdá, Xylema samotného dovedlo něco k šílenství. A jelikož se nemotorní průzkumníci co do Azshary doráželi, dále nechali pojídat místními obry, vynalezli Goblini způsob, jak těmto nešťastným událostem předcházet. A ano, ziskový...Q: Jak se projeví nekončící rozšiřování Orgrimmaru na půdě Azshary?

A: Orgrimmar má nyní na severu masivní bránu vedoucí přímo do Azshary, kam vede kaňon umožňující hráčům pohled na válečné stroje, inovace a technologie, které jsou pýchou Goblinů. Zbytek zóny je veden v podobném duchu. Uprostřed Azshary nalezneme Bilgewater Harbor, který funguje jako námořní přístav celého Orgrimmaru. Loďstvo, vzducholodě, to je Garroshe vize do budoucnosti, jak získat pro Hordu Kalimdor a třeba víc...

Q: Co museli udělat skřítci z Bilgewater Cartel, aby přetvořili Azsharu ve prospěch Hordy?

A: Kartografické průzkumy této oblasti ukazují, že závazek Goblinů k Hordě je opravdu velký. Důkazem toho je i je úprava terénu ve prospěch Hordy, hýbání celými horami kvůli dolování nerostů vespod, zkrátka, Azshara je nyní největší projekt s transformací terénu na Azerothu.Q: Co je podle vás největší novinkou oblasti?

A: Dobrá, jsou zde třeba super-inteligentní dravci, hrůzu nahánějící buldozer, Gobliní komando, hon na Azuregose, šílený mág s bezpočtem učňů, jízda na krysách, parašutismus z explodující věže...

Co když řekneme, že největší novinkou Azshary je celá oblast?

Q: Dříve jste se zmínili, že Azuregos chybí a nyní jste mluvili o honu na Azuregose. O co tam vlastně půjde?

A: Azuregos opravdu zmizel a nikdo neví kam. Jisté je pouze to, že odletěl pryč, poté co po něm začala pátrat skupina krvežíznivých dobrodruhů. Avšak říká se, že v Bilgewater Harbor je někdo, kdo zaplatí na ruku za informace o jeho výskytu.Q: Co zahrnuje přepracování zóny jako je tato?

A: Chtěli jsme zachovat původní barevnou paletu Azshary. Jinak jsme oblast přepracovali kompletně od základu. Výtvarníci začali pracovat na vytváření některých neuvěřitelných objektů typu obřího děla pro nové město nebo "paláce potěšení". Designéři měli na starost prostředí. Vytvořili pohybující se hory, kolosální raketovou dálnici, rozmístili toky vodstva. Teprve poté jsme pracovali na doplnění nové scenérie přidáním řady nových questů a unikátní a zároveň šílené kultury Bilgewater Cartel.

Q: Co by měli hráči vidět jako první, popř. kam zajít?

A: Ideální by bylo, kdyby hráči začali na začátku, tedy u zadní brány Orgrimmaru a pak postupovali podle série questů, která je povede. Ti netrpěliví mohou jít rovnou do Bilgewater Harboru, projít přes město a ulovit si nějaký oběd v místní korýší chatrči.Q: Ještě poslední otázka. Bilgewater Harbor: velké přístavní město, nebo největší přístavní město?

A: Od základů jednoduchého a skromného "města v krabici" až po dnes rušnou metropoli... Bilgewater Harbor překročí hranici mýtů a legend. Alespoň to říká brožura.

Velitel Orků by asi namítal, i když... Není to úplně jednoduché udržet kázeň v jinak zločinném městě, kde se dá každá špatnost koupit za hrstku stříbra.


Přeloženo z originálu na worldofwarcraft.com
28.08.2010

 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače