World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Ashenvale: Q&A


nes poodhalíme změny učiněné v oblasti Ashenvale datadisku World of Warcraft: Cataclysm jakými jsou Warsong Outriders a Silverwing Sentinel, kteří nadále soupeří o nadvládu v této zóně. Návrhaři herních questů, Eric Maloof a Steve Burke, nám řekli více.

Q: Jaký byl původní koncept pro Ashenvale?

A: Koncept Ashenvalu byl navrhován tak, aby se zde projevil vliv Kataklyzma, přičemž jsme měli možnost zefektivnit zóně design levelování. V zóně bylo mnoho nepřátelských oblastí, které byly hráčům těžko dostupné. Proto jsme spolupracovali s herními návrháři, kteří mají jednotlivé úrovně na starost, a tak se nám podařilo problémové oblasti zmírnit.

Q: Pro koho bude zóna určena?

A: Pro hráče Alliance a Hordy, zhruba od levelu 20-25. Předpokládáme, že Ashenvale bude nyní dobře dostupnou oblastí.Q: Jaký je děj pro upravenou zónu? Co se změnilo na původním designu?

A: Tou nejzásadnější změnou, nepočítaje další katastrofy, je erupce ohromného vulkánu uprostřed Ashenvalu. Zatímco se Night elfové snaží vymanit z chaosu vzniklého Kataklyzmem, Horda využívá příležitosti. Armáda Garroshe Hellscreama útočí na Night elfy z obsazených klíčových pozic, které kdysi sloužili Allianci.

Tyto změny také naznačují, že Hráči Hordy by se neměli Ashenvalu vyhýbat.Q: Co je největší novinkou oblasti?

A: Vizuálně to musí být sopka, obklopená prázdnotou v místech, kde kdysi býval les. tématicky, zóna dostává úplně jiný děj. Horda je zabarikádovaná uvnitř hradeb Splintertree Post a odolává útokům Night elfů a jejich spojenců. Mezitím Astanaar zoufale odráží vlny útoků Garroshe Hellscreama. Prakticky kamkoliv se hráči v Ashenvale hnou, tam je pronásleduje fakt, že se nyní jedná o válečnou zónu.

Q: Co zahrnuje přepracování oblasti jako je tato?

A: Možná více, než je na první pohled zřetelné. Ashenvale je klamně velké a navíc zde byly problémy ohledně obtížnosti a upravili povrch, došlo nám, že přichází naše chvíle. Bylo na čase začít pracovat na jednotlivých úkolech. Některé jsme chtěli zachovat a naopak některých se rychle zbavit. Důvodem byla jejich neefektivita. Také jsme potřebovali vytvořit řadu nových questů, a zejména ty pro hráče Hordy.

Q: Co bylo na těchto změnách nejnáročnější?

A: Celkově je velmi náročné realizovat jakékoliv změny v existující oblasti, než když začínáte od začátku. Zahrnout a zrealizovat naše cíly v určitém čase, rozhodnout se co půjde pryč a co zůstane, co se děje a jaké další změny udělat, to byla určitě výzva.

Q: Kam by se hráči v nové zóně měli podívat nejdříve?

A: Hráči Hordy by měli navštívit jako první Mor'shan Rampart. Zde bojují jednotky Hellscreama a je třeba podpořit jejich útok. Hráči Alliance, kteří přišli z Darkshore, by se měli přidat na obranu Maestra's Post a Astranaaru, aby jejich trosky nepadly do rukou Hellscreama.Q: Kdo má v Ashenvale převahu? Alliance, Horda nebo elementálové?

A: Horda a Alliance se napadají na mnoha frontách, nedá se tedy říci, že by měl někdo převahu. Elementálové jsou oproti bojům mezi frakcemi pouze drobnou nepříjemností.

Q: Měli bychom očekávat nějaké změny v Blackfathom Deeps?

A: V současné době nejsou zádné velké změny v plánu.

Q: Co se stalo se Silverwind Refuge?

A: Jedním slovem: Horda!

Q: Co se změnilo více: příběh nebo terén?

A: Počet změn je do jisté míry vyrovnaný. Terén je méně frustrující než dříve a vizuální výsledky Kataklyzma říkají stejně jako samotné questy. Příběh se nezměnil tak moc, jako jeho intenzita.


Přeloženo z originálu na worldofwarcraft.com
23.09.2010

 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače