World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Archeologie

on za neznámem, objevování ztraceného, poznávání zapomenutého. Explorers League - Liga objevitelů z Ironforge zintenzivňuje své usílí poznat tajemství minulosti. Liga začala s výukou oboru Archeologie všech členů Alliance ve snaze získat tolik starobylých památakek, kolik jen bude možné. Této iniciativy si brzy všimli zástupci Hordy ze spolku Reliquary - Hordské frakce založené neznámou radou sídlící v Silvermoonu. Reliquary trénuje členy Hordy v umění Kopání na archeologických nalezištích a vyzývá je tak k nalezení veškerých artefaktů historického významu dříve, než to samé učiní Explorers League. Obě strany se tak předhánějí v hledání nejlepších nalezišť, soupeří o dávno ztracené památky a důkladně chrání veškeré informace, které by mohli soupeři pomoci v hledání.

Archeology (Archeologie) je vedle Cookingu (Vaření), Fishingu (Rybaření) a First Aid (Léčení) nová sekundární profese datadisku Cataclysm. Poté co se od patřičného trenéra v hlavním městě naučíte Archeologii, bude vám hlavním pomocníkem při honu za pokladem Archeology Journal stejně jako mapovací nástroj pro usnadnění objevů.

Hlavním účelem Archeologie je samozřejmě vyhledávání artefaktů.
Artefakty jsou histricky ztracené předměty, nesoucí příběh z minulosti. Zatímco jejich hodnotu tvoří hlavně informace, kterou nesou a samozřejmě radost z jejich objevování, vzácnější artefakty reprezentují poklad značné hodnoty. Každý artefakt má svůj původ a ten může být zpětně vystopován k rasám, které obývaly Azeroth a Outland. Výzkumné projekty jsou uvedeny v Archeology Journal, roztříděny podle ras, se kterými jsou předměty spojeny. Úlomky potřebné k dokončení každého výzkumného projektu mohou být objeveny na místech archeologických nalezišť.

Hráči mohou tyto naleziště vidět kdykoliv otevřou svou mapu a to od Azerothu až po Outland.
Na těchto nalezištích mohou hráči k hledání úlomků artefaktů využít pomocný mapovací nástroj. Ten se skládá z teleskopu a indikátoru vzdálenosti. Indikátor vzdálenosti se mění od červené, žluté až na zelenou, kdy zelená symbolizuje největší přiblížení pokladu, zatímco teleskop bude hráči ukazovat správný směr. Když hráč zaměří a následně vykope poklad, získá archeologické úlomky, které se zaznamenají do Journalu. Tento proces vede k eventuelnímu zkompletování artefaktu.

Zkompletování vzácnějších artefaktů může Archeologa odměnit například zbraní epické kvality, mounty či nebojovými mazlíčky (non-combat pet).
Kromě běžných úlomků, sloužících k dokončení výzkumných projektů jsou k nalezení také speciální úlomky zvané Keystones, které mohou být nalezeny také high-level hráči. Tyto úlomky jsou pro archeology velmi cenné, protože se pro většinu výzkumů  počítají jako pět normálních úlomků. Navíc se s nimi dá volně obchodovat. Archeologové na vysoké úrovni pak mohou Keystones využít k získání výhod pro své přátelé v high-end raidových instancích.

Ať už jste vášnivým hledačem pokladů s touhou objevit artefakty, které vám celý svět nabízí, někdo se zájmem odhalit tajemství minulosti nebo badatel snažící se získat předměty moci, Archeologie je vaše vstupenka do úžasného dobrodružství.
 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače