World of Warcraft - vše co potřebujete vědět

Warsong Gulch

achází se v jižní oblasti Ashenvale Forest v blízkosti místa, kde během Třetí války Grom Hellscream a jeho orkové pokáceli obrovskou část lesa. Někteří z Orků zůstali v lese dodnes a pokračují v kácení stromů na potřebnou výrobu paliva. Říkají si Warsong Outstriders.

Night elfové, kterých se kácení začalo dotýkat, zaměřili svou pozornost na osvobození jejich země od Outstriderů jednou provždy. A tak, Silverwing Sentinelové odpověděli na výzvu a přísahali, že nenajdou klid, dokud v jejich lese zůstane jediný Ork.


Základní informace:


• Levelové rozpětí:
10-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60-69, 70-79, 80

• Maximální počet hráčů:
10 Alliance / 10 Horda

• Minimální počet hráčů:
5 Alliance / 5 Horda

• Cíl:
3x ukořistit soupeřovu vlajku

Časový limit Battlegroundu je 25 minut. Po této době končí hra. Pokud žádný z týmů neodnese soupeřovy vlajky v časovém limitu, vyhrává ten tým, který jich odnesl více. V případě, že je počet odnesených vlajek vyrovnaný, vyhrává ten tým, který vlajku odnesl jako poslední. Pokud žádný z týmů nezískal jedinou vlajku, hra končí remízou.


Hra:

Hru začíná každý tým ve své základně v prostoru zablokovaném bariérami. Ty se otevřou po 60 vteřinách od spuštění Battlegroundu. Tento čas slouží hráčům k přípravě (rozdávání buffů, doplňování statů apod.).

Cílem hry je 3x ukořistit vlajku soupeře a donést ji do domovské základny. V tom se mu protihráči snaží zabránit tím, že vlajkonoše zabijí. V tom momentě hráč vlajku upustí a tým, jemuž vlajka patřila, ji pomocí pravého tlačítka myši vrátí zpět do základny. Pokud se hráči s vlajkou podaří utéci až do vlastní základny, doběhne s ní na místo vlastní vlajky. V tomto okamžiku soupeřova vlajka zmizí a započítá se jako první bod. Vlajku nelze proměnit v bod, pokud si ji ukradli oba dva týmy navzájem. Vždy musí být jeden z vlajkonošů zabit, aby vlajku upustil.


Bonusy:

Honory

za každou započítanou vlajku 3 bonus killy
za každé vítězství 1 bonus kill

Power-ups

Ve Warsong Gulch existují tři druhy tzv. Power-ups. Jsou jimi Berserking, Restoration a Speed. Berserking navýší všechen damage (ublížení) o 30%, damage od soupeře o 10% a zvětší hráčovu velikost o 10%. Trvá 60 sekund. Restoration obnoví 10% z hráčova života, many a spokojenosti peta každou vteřinu po dobu deseti vteřin. Speed navýší hráčovu rychlost o 100% na 10 vteřin.


Všeobecné:


Warloci nemohou používat Ritual of Summoning
Oživení Hunteři a Warloci mají automaticky své pety po zabití oživeny
Pravým kliknutím myši na hráče zabráníte jeho oživení v místě smrti a přesunete ho na hřbitov
Z mrtvých hráčů můžete lootovat peníze
Spoluhráče nesoucího vlajku vidíte na mapě


Taktika:

Individuál: Jeden hráč, nejlépe nějaký s abilitou na zrychlení pohybu, nepozorovaně pronikne do základny protihráče, kam se dostane po straně mapy a dovnitř méně střeženou boční cestou, ukořistí vlajku, a použije buď zmiňovanou abilitu nebo Power-up Speed umístěný v tunelu u každé ze základen. Zbytek hráčů se během pronikání spoluhráče do nepřátelské základny přemístí na dohled protihráčů avšak nepřekročí pomyslnou polovinu herní mapy ani se nepouští do melee soubojů, tedy soubojů na blízko. Jejich snahou je dostat protihráče na svou polovinu a pak zaútočit. V tomto momentě vezme hráč v základně vlajku a vrací se do své základny opět stranou mapy. Důležitá je zde komunikace mezi hráči. Je tedy třeba komunikovat přes kanál určený pro battlegrdoundy /bg. Ostatní hráči hlídají, aby jim nikdo z protihráčů neutekl za "vlajkonošem" a nezabil ho. V momentě, kdy se hráč s vlajkou dostane na vlastní polovinu, je třeba, aby se k němu přemístil zbytek hráčů a chránil ho. Hráč s vlajkou utíká k tunelu, kam se přesouvají i spoluhráči se zpomalujícimi či matoucími (blind, fear, scatter shot...) abilitami, které jsou připraveni použít na pronásledující nepřátelé. Tak by měla být vlajka do  základny pokojně donešena.

Skupinky: Další z mnoha taktik je vytvoření dvou skupin, kdy každá skupina by měla mít alespoň jednoho healera a někoho s abilitou na zrychlení pohybu. Takto vytvořené skupiny se rozdělí a obě se vydají směrem do základny protihráče. Jedna skupina je tzv. "obětní", jelikož je pravděpodobné, že pravě jedna skupina narazí na skupinu protihráče.
Druhá skupina se pak může neohroženě dostat až k vlajce. Obětní skupina pokud přežije, přidá se cestou do vlastní základny ke skupince nesoucí vlajku. V případě, že "obětní" skupina nepřežije, dobíhá ze hřbitova rovnou ke skupině nesoucí vlajku.


Z hlediska taktiky je důležité i rozestavení jednotlivých povolání, podobně jako v PvE. V první řadě stojí melee hráči, v druhé ranged a v poslední řadě healeři. Ranged se drží na maximální možnou vzdálenost, ale tak, aby se mohli zúčastnit boje.
Healeři stojí za ranged tak, aby dosáhli healem na melee hráče v první řadě. Sestavení skupiny bývá rozdílné v závislosti na přihlášených hráčích do Battlegroundu. Tým může mít tedy mimo zobrazené ideální sestavy 4:4:2 také formace 3:4:3 nebo 3:5:2. Ostatní sestavy povolání bývají spíše přítěží a je pak komplikované hrát jako tým.
 
Guildweb.wgz.cz © 2011. Všechna práva vyhrazena. World of Warcraft a Blizzard Entertainment jsou ochrannými známkami a registrovanými značkami společnosti Blizzard Entertainment, Inc. Optimalizováno pro Mozilla Firefox 1920x1080.


Katalog firem, Porovnavač cen, Notebooky a počítače